Autorádio je třeba vybrat správně

radio-1309905_640

Nedělejte tu chybu, jako celá řada dalších lidí. A to takovou, že si na internetu vyberete autorádio obvykle nejlevnější. A to jenom proto, že danému segmentu příliš nerozumíte, nebo proto, že nevíte, že existují i lepší cesty. Ve spolupráci s internetovým obchodem 2din.cz jsme si pro vás připravili několik rad, jak vybrat správně.

Vybíráte autorádio? Myslete do budoucna

Než se do budoucnosti podíváme, je dobré se ještě ohlédnout do minulosti. První autorádia VW uměla jenom naladit FM a AM frekvence. Teprve později se začaly objevovat první vstupy. Na mysli máme situaci, kdy jste měli autorádio na kazetu, ze které bylo možné přehrát vlastní hudbu. Později to byly CD mechaniky, které se postupem času transformovaly na DVD mechaniky.

Ty se dnes stávají poměrně klasickým standardem. Ne vždy je správné při výběru autorádia zůstávat jenom u nich. Doba je kupředu a zanedlouho budou i disky samozřejmostí. Pokud koupíte autorádio jenom s tímto vstupem, za pár let vám bude k ničemu. Doporučujeme proto vybrat takové, které nabídne sloty na paměťové karty, stejně jako USB vstupy, nebo možnost párování pomocí bezdrátových technologií. Hitem je Bluetooth.

Nebojte se vybírat kvalitnější autorádia

Nemusí to být nutně jenom samotné vstupy, jelikož roli může hrát i funkčnost. Třeba takové možnosti, jako je aktualizace operačního systému. A to ať už jde o Windows CE, nebo jde o Android. I to se může hodit, jelikož jedině tak budete mít v podstatě stále aktuální model svého autorádia. Nehledě na to, že kvalitnější modely mohou nabídnout i daleko zajímavější funkce. A to právě s ohledem na operační systém. Nejenom, že přehrajete hudbu, videa, nebo zobrazíte obrázky. Můžete se také připojit k internetu, přečíst si maily, nebo si zahrajete řadu her.

Je samozřejmě pravdou, že autorádio s více funkcemi bude dražší. Pokud siale konkrétní ceny porovnáte, může být rozdíl třeba jenom dvacetiprocentní. A to už se vyplatí investovat do varianty, která bude i za několik let aktuální.

Jedno autorádio nahradí řadu produktů

Výše jsme se lehce dotkli samotné možnosti využívat autorádio v podstatě jako multimediální systém. Nyní se dotkněme toho, že kvalitnější autorádia mohou hravě nahradit i jiné produkty, které můžete při svých cestách potřebovat. Může to být displej pro zadní parkovací kameru, může to být handsfree modul, stejně jako to může být také GPS navigace. To vše kvalitní autorádio již nabídne. A tak zatímco u něho zaplatíte navíc třeba jenom několik málo procent, dané jednotlivé výrobky by vyšly až na několik tisíc korun. I takto na funkčnost rádia do auta pohlížejte.

Vyberte si osobně

Na našem článku jsme spolupracovali s internetovým obchodem 2din.cz, který můžeme označit za špičku na našem trhu. Ten také doporučuje osobní výběr. Zatímco internetový katalog je ideální pro zjištění vlastností a technických možností autorádia, osobní pohled nic nenahradí. Nejenom, že si můžete porovnat jednotlivé varianty s ohledem na design. Můžete také vyzkoušet základní ovládání, stejně jako není žádným problémem třeba ani to, pokud si daný model rádia i vyzkoušíte z hlediska kvality obrazu a dalších parametrů.

Osobní výběr má i jistotu v tom, že je vám na blízku prodavač, který poradí a vysvětlí hlavní výhody i nevýhody. Dnes v podstatě není nic neobvyklého koupit si 2din autorádio s displejem i do staršího vozidla. Nejenom, že tak bude každá jízda příjemnější a bezpečnější. V případě koupě nového vozu může být dané stávající univerzální autorádio demontováno a následně snadno přemístěno do nového automobilu. I to je důvod investovat do kvality, která bude sloužit třeba i několik let a bude neustále moderním řešením.

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory